— Як тільки починається спека, мухи роєм летять до кролів. Відкладають яйця в промоклих дошках кліток, у підстилці. Не встигнеш помітити, як кролі заслабли, — каже Віктор Гусляков, 54 роки, із міста Костянтинівка на Донеччині. — Мухи розносять болячки, а кролі до них дуже схильні.
Віктор у перші спекотні дні травня дезінфікує клітки на все літо. Після побілки вони сохнуть до вечора. Тим часом кролів відсаджує.
— Перевертаю клітку на бік, все вимітаю й мию водою з хлоркою. На відро вистачить столової ложки. Підсихає й одразу білю всередині та знадвору вапном із мідним купоросом. Від нього менше мокріють дошки. Якщо якась муха й посадить личинки, то вони загинуть.
Літом кролям не стелить, щоб у клітці не збирався гній. У місці, де вони роблять туалет, у дошках грубими цвяхами пробиває кілька дірок. Через них витікає сеча.
— Найкраще розводити кролів у травні. Для них є багато їжі. Виростають за чотири місяці до 3,5 кілограма. Тримати довше немає смислу, бо їдять більше, а приріст менший.
Щоб краще росли, господар ставить кролям воду із йодованою сіллю. Столову ложку розчиняє на 10 л.
— Це зміцнює імунітет тварин. Також від солі збільшується апетит.
Кидає до кліток полин. У кролів зміцнюється імунітет, і вони не хворіють, якщо у двір занесеться інфекція. Щоб не допустити зараження, Віктор не дає на спарювання свого кроля й не бере чужих кролиць. Клітки поставив під горіхом. Запах його листя відлякує мух. Крислата крона тінить клітки у спеку.
В ямі кролі не хворіють
— Кролі в природі риють нори, то для них найкраще середовище, — каже 78-річна Марія Курінна із села Бабин на Вінниччині. — Кілька років тому бушувала чумка. Ветеринар ходив по дворам і робив кролям уколи. Не помогло. По всіх сусідах пропали — вуха й морди покрилися вавками. Переставали їсти і дохли, така пошесть була. Згадала, як моя бабуня тримала кролів у ямі біля хати. Тоді всі здорові були.
Вирила на подвір'ї яму 2х2 м, завглибшки — до 1,5. Над нею на стовпцях поставила дах, щоб дощ не затікав. Запустила кроля із кролицею. За літо тварини порили нори. Розплодилися до півсотні.














Коментарі