Як правильно читати етикетки

Надписи "без ГМО" та "без цукру" — не завжди те, чим здаються

Навичка читання етикеток — корисна і базова. Читати склад важливо рівно настільки, наскільки й те, що ми їмо та як часто обираємо продукт без етикетки. Єдиної системи складання етикеток у світі не запроваджено, але є ряд стандартів у розвинених країнах.

Інгредієнти на упаковці розташовуються в порядку зменшення їх у складі.

Розмір порцій — стандарт, потрібний для того, щоб було легко порівнювати схожі продукти. Розмір порції відображає кількість, яку люди найчастіше обирають. Це не є рекомендацією, скільки слід з'їсти чи випити.

Калорії вказані на 100 г продукту або на розмір порції. Цифра не відображає кількість калорій у пачці.

Поживні речовини. Насамперед на етикетці вказують ті, які варто обмежити в раціоні: цукор, натрій (сіль) та насичені або трансжири. Дуже важливо, щоб серед перших інгредієнтів не було цукру і трансжирів (маргарин, кулінарний жир).

Цукрозамінники — не найкраща заміна, вони підтримують залежність від солодкого та негативно впливають на кишківник

Не варто обманюватися написом "без цукру", у складі може бути сироп (кукурудзяний, глюкозний, фруктоза, топінамбур). Цукрозамінники — не найкраща заміна, вони підтримують залежність від солодкого та негативно впливають на кишківник. Вкрай складно розірвати цей ланцюг. Сахзами — не ок.

Без ГМО. Генномодифіковані продукти ніяк не можуть нашкодити організму людини, а ще кількість пестицидів для вирощування такого продукту може бути нижчою, ніж у "домашніх" овочів та фруктів.

Біомаркування може не нести додаткової цінності або бути частиною етикетки/маркетингу. Цікавитися виробником, історією та підходом до вирощування — більш коректний крок, ніж помітити "зелений лист".

Добавки з індексом Е часто не несуть небезпеки, можуть бути цілком натуральними і лише бентежать при виборі натуральних продуктів. Щоби мінімізувати ризики, правило "що менше Е, тим краще" — робоче. Один-два консерванти зрідка допустимі.

Нітрити E249 та Е250 та нітрати E251 та Е252 у м'ясній продукції асоціюють вказує на їх зв'язок з розвитком деяких видів онкології. Європейське агентство з безпеки продуктів харчування переглядає норми регулярно. Знизити ризики — значить відмовитись від м'ясних напівфабрикатів: сосисок, ковбас, консервів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі